phone icon  583 499 111  |  mail-icon  info@pas-zabreh.cz
Non-stop servis:    mobil-icon 724 983 083

logo pas

 

 

Celkové a generální opravy a přestavby vozidel

Již dlouhá léta je naše společnost odborníkem přes celkové a generální opravy a přestavby vozidel, jejich modernizaci a různé úpravy podle přání zákazníků, kteří jsou jak z České republiky, tak i ze zahraničí.
Zabýváme se obnovou a renovací jednotlivých součástí vozidel a navracíme je zpět do výrobních tolerancí, aniž by bylo nutné tyto díly vyměnit za nové, přičemž máme k dispozici vlastní velmi široké technické zázemí zahrnující velké množství speciálních strojů a zařízení.
Při celkové a generální opravě vozidla nebo jeho přestavbě je vozidlo rozloženo na skupiny a dále se pracuje na jeho jednotlivých částech. Popis činností na hlavních skupinách je níže popsán.

  • Kabina je rozložena na holý skelet. Veškeré korozí poškozené části skeletu jsou vyměněny. Z důvodu zamezení oxidace kovu a jeho pozdější zvýšené náchylnosti ke korozi jsou při výměně dílů kabiny používány elektrické svářečky s ochrannou atmosférou CO2 a ruční bodovačky. V případě požadavku na dodání nového skeletu jsou dodávány nové skelety kabin s kataforézní povrchovou úpravou, která zajišťuje jejich vyšší korozivzdornost. U všech skeletů kabin je spodní část skeletu ošetřena antikorozními prostředky. Povrchové lakování kabin je prováděno třívrstvými akrylátovými barvami GLASURIT. Standardně do kabin zhotovujeme nové celolátkové čalounění kabiny, jehož provedení lze uzpůsobit dle přání zákazníka například v kombinaci látky s koženkou apod., dodáváme nový podlahový koberec a strop kabiny. Elektrická instalace kabiny je vždy kompletně rozebrána, přezkoušena a vadné díly jsou nahrazeny novými, včetně svazků kabeláže. Zhotovujeme nový rozvod vzduchu s novými, popřípadě opravenými vzduchovými přístroji. Oprava kabiny zahrnuje opravu podstavců sedaček, sloupků řízení a řadícího mechanizmu, který je součástí kabiny. Při opravě kabiny dodáváme mimo jiné tyto nové díly: stěrače, čelní sklo, gumu čelního skla, zámky dveří, spojkový váleček, plastové díly (masku chladiče, blatníky, boční spoilery apod.), ventily topení, … atd.
  • Podvozek  tvoří základ každé celkové opravy a je kompletně rozložen na jednotlivé díly a následně složen. Po rozložení podvozku jsou všechny ocelové díly otryskány až na čistý kov. Na všech dílech je následně proveden řádný nález a jejich oprava. Nadměrně opotřebované díly jsou vyměněny za opravené, popřípadě za nové. Spoje hlavního rámu a konzol příslušenství jsou zatmeleny pružnými tmely proti vniknutí vody a vzniku koroze. Lakování podvozku je prováděno polyuretanovými barvami v široké škále odstínů. Veškeré příslušenství podvozku je lakováno samostatně a teprve až po nalakování je montováno na podvozek, čímž je dosaženo stejného vzhledu jako u nově vyrobeného podvozku. Po nalakování podvozku je provedena montáž nové elektrické instalace a vzduchové soustavy s dodáním opravených vzduchových přístrojů od firmy KNORR. Převodová skříň, přídavná převodová skříň a nápravy jsou kompletně rozloženy, veškeré vadné a nadměrně opotřebené díly jsou vyměněny. Nápravy jsou dodávány vždy s novým brzdovým obložením. Veškeré provozní náplně vozidla jsou dodávány nové.
  • Motor je rozložen na jednotlivé díly a součásti, na kterých je proveden řádný nález opravitelnosti, tj. vizuální kontrolu, diagnostiku vad a proměření rozměrů k zjištění, zda je možné tyto díly navrátit zpět do výrobních nebo opravárenských tolerancí předepsaných výrobcem vozidla i motoru. Opravitelné díly se renovují a neopravitelné se zaměňují za nové. Motor je následně složen a jeho parametry jsou přezkoušeny na motorové brzdě dle charakteristiky motoru vydané výrobcem. K provedené zkoušce je vystaven protokol. Součástí každého celkově opraveného motoru je záruční a servisní sešit, který vymezuje délku a obsah záruky po celkové (generální) opravě a dále uvádí předepsané servisní úkony po ujetí určitých kilometrů.

V rámci generální opravy vozidla je možné na přání zákazníka dodat novou korbu pro přepravu sypkých hmot.

Fotogalerie činností při celkové a generální opravě nebo přestavbě vozidla

Kabiny - CO, GO a přestavby vozidel - PAS Zábřeh na Moravě a.s.Kabiny - CO, GO a přestavby vozidel - PAS Zábřeh na Moravě a.s.Kabiny - CO, GO a přestavby vozidel - PAS Zábřeh na Moravě a.s.Kabina - CO, GO a přestavby vozidel - PAS Zábřeh na Moravě a.s.Kabina - CO, GO a přestavby vozidel - PAS Zábřeh na Moravě a.s.Podvozek - CO, GO a přestavby vozidel - PAS Zábřeh na Moravě a.s.Podvozek - CO, GO a přestavby vozidel - PAS Zábřeh na Moravě a.s.Podvozek - CO, GO a přestavby vozidel - PAS Zábřeh na Moravě a.s.Podvozek - CO, GO a přestavby vozidel - PAS Zábřeh na Moravě a.s.Podvozek - CO, GO a přestavby vozidel - PAS Zábřeh na Moravě a.s.Podvozek - CO, GO a přestavby vozidel - PAS Zábřeh na Moravě a.s.Podvozek - CO, GO a přestavby vozidel - PAS Zábřeh na Moravě a.s.Podvozek - CO, GO a přestavby vozidel - PAS Zábřeh na Moravě a.s.Podvozek - CO, GO a přestavby vozidel - PAS Zábřeh na Moravě a.s.Podvozek - CO, GO a přestavby vozidel - PAS Zábřeh na Moravě a.s.Kompletace - CO, GO a přestavby vozidel - PAS Zábřeh na Moravě a.s.Kompletace - CO, GO a přestavby vozidel - PAS Zábřeh na Moravě a.s.Kompletace - CO, GO a přestavby vozidel - PAS Zábřeh na Moravě a.s.Kompletace - CO, GO a přestavby vozidel - PAS Zábřeh na Moravě a.s.

Fotogalerie vozidel po generální opravě

Tatra po GO - PAS Zábřeh na Moravě a.s.Tatra po GO - PAS Zábřeh na Moravě a.s.Tatra po GO - PAS Zábřeh na Moravě a.s.Tatra po GO - PAS Zábřeh na Moravě a.s.Tatra po GO - PAS Zábřeh na Moravě a.s.Tatra po GO - PAS Zábřeh na Moravě a.s.Tatra po GO - PAS Zábřeh na Moravě a.s.Tatra po GO - PAS Zábřeh na Moravě a.s.Tatra po GO - PAS Zábřeh na Moravě a.s.Tatra po GO - PAS Zábřeh na Moravě a.s.Tatra po GO - PAS Zábřeh na Moravě a.s.Tatra po GO - PAS Zábřeh na Moravě a.s.Liaz po GO - PAS Zábřeh na Moravě a.s.Liaz po GO - PAS Zábřeh na Moravě a.s.Liaz po GO - PAS Zábřeh na Moravě a.s.MTS po GO - PAS Zábřeh na Moravě a.s.MTS po GO - PAS Zábřeh na Moravě a.s.MTS po GO - PAS Zábřeh na Moravě a.s.MTS po GO - PAS Zábřeh na Moravě a.s.

Kontakt

Vedoucí servisu:

 

Ing. Roman Čapek
mobil-icon +420 602 542 663
phone icon +420 583 499 251
mail-icon CapekR@pas-zabreh.cz

 

Přejímací technici:

 

Jiří Janků, DiS.
 mobil-icon +420 606 750 774
 phone icon +420 583 499 247
 mail-icon JankuJ@pas-zabreh.cz
   
  Lubomír Bezděk
mobil-icon +420 602 761 173
phone icon +420 583 499 268
mail-icon BezdekL@pas-zabreh.cz

 

Mistři servisu vozidel:

 

Jiří Pospíšil
mobil-icon +420 602 163 382 
phone icon +420 583 499 294 
mail-icon PospisilJ@pas-zabreh.cz
 
 

Radek Šebela

mobil-icon

+420 606 782 355

phone icon

+420 583 499 244 

mail-icon

SebelaR@pas-zabreh.cz 

   
 

Petr Bánovec 

mobil-icon

+420 606 710 385

phone icon

+420 583 499 260 

mail-icon

BanovecP@pas-zabreh.cz