phone icon  583 499 111  |  mail-icon  info@pas-zabreh.cz
Non-stop servis:    mobil-icon 724 983 083

logo pas

 

 

Diesel centrum

logo - diesel centrumJsme špičkovým pracovištěm, které se zabývá systémy vstřikování diesel. Naše Diesel Centrum je vybaveno technologiemi pro přezkušování a opravy nejnovějších technologií Bosch Diesel. Jsme odborníky na opravy mechanických a elektronických dieselových systémů a vysokotlakých systémů BOSCH - Common Rail, čerpadla VP, sdružené vstřikovače, popř. čerpadla ZEXEL. Nabízíme vám profesionální řešení oprav a údržby běžných dieselových technologií. Vyzkoušejte naše profesionální řešení a ušetřete čas i peníze!

Naše služby:

 • Diagnostika a testování dieselových systémů BOSCH, včetně vysokotlakých.
 • Opravy a seřízení čerpadel a vstřikovačů.
 • Výměnný program továrně opravených čerpadel a vstřikovačů.
 • Nové originální produkty.
 • Údržba a celkové opravy dieselových technologií ve vašich vozidlech.
 • 24 hodinová hotovost pro nákladní a užitková vozidla.
 • Záruční i pozáruční opravy čerpadel rotačních a řadových.
 • Opravy čerpadel VP 29/30, VP 44.
 • Opravy PD jednotek Volvo FH, VW 1,9 TDI, SCANIA,IVECO a jednotek PLD DAF, Renault, John Deere, Meck.
 • Opravy startérů a alternatorů.
 • Kontrola a seřízení vstřikovačů 1-pružinových a 2-pružinových.
 • Oprava vstřikovačů Common Rail Bosch s protokolem stupeň 1, 2, 3.
 • Oprava vstřikovačů Common Rail Delphi s načítáním nových kódů. Kontrola vstřikovačů Common Rail Denso a Continental (Siemens).
 • Diagnostika řídících jednotek osobních a užitkových vozidel.
 • Čištění trysek ultrazvukem.
 • Dodávky značkových ND do 24 hodin.

Jakožto Bosch Diesel Centrum jsme součástí mezinárodní organizace dieselových servisů Bosch. Firma Bosch je předním dodavatelem moderních dieselových technologií a číslo jedna v originálním vybavení vozidel dieselovými systémy a v jejich vývoji.

Vybavení našeho Bosch Diesel Centra:

Řadová čerpadla Rotační čerpadla Common Rail
Mechanická EDC Mechanická  EDC  VP 29/30/44 CP1, CP2,CP3 Injektory

Dále provádíme opravy vstřikovacích čerpadel Delphi, Denso, Motorpal, Stanadyne a Siemens VDO.

delphi denso motorpal stanadyne logo siemens vdo 4

Diesel Centrum - PAS Zábřeh na Moravě a.s.Diesel Centrum - PAS Zábřeh na Moravě a.s.Diesel Centrum - příjem zakázek - PAS Zábřeh na Moravě a.s.Zkušební stolice Bosch EPS 815 - PAS Zábřeh na Moravě a.s.Bosch KTS 650 - PAS Zábřeh na Moravě a.s.Zkušební stolice Bosch EPS 815 - PAS Zábřeh na Moravě a.s.Hartridge AVM2-PC - PAS Zábřeh na Moravě a.s.Hartridge CRi-PC - PAS Zábřeh na Moravě a.s.

Opravy vstřikovačů palivových systémů Common Rail Bosch ve třech stupních

Vzhledem k tomu, že společnost PAS Zábřeh na Moravě a.s. jako první v České republice splnila podmínky stanovené výrobcem na prostředí a vybavení pracoviště, montážní přípravky, nářadí, měřidla a zkušební techniku, je oprávněna provádět opravy těchto vstřikovačů ve všech třech stupních, které jsou následující:

1. stupeň – Kontrola - Dynamické přezkoušení vstřikovače na zkušebním stavu dle zkušebního postupu výrobce. K dynamickému přezkoušení vstřikovače je vytištěn protokol s naměřenými hodnotami.

2. stupeň – Výměna trysky, výměna vysokotlakého HD kroužku - Úplné rozebrání vstřikovače, čištění dílů, výměna trysky, výměna vysokotlakého HD kroužku a montáž při dodržení předpisů pro šroubové spoje. Provádí se bez výměny skupiny magnetu, dílů kotvy, sady ventilů a tělesa vstřikovače. Po provedené opravě je vstřikovač na zkušebním stavu dynamicky přezkoušen dle zkušebního postupu výrobce. K dynamickému přezkoušení vstřikovače je vytištěn protokol s naměřenými hodnotami.

3. stupeň – Kompletní oprava vstřikovače - Úplné rozebrání vstřikovače, čištění dílů, výměna vadných dílů bez omezení a sestavení vstřikovače dle předpisu výrobce. Při kompletní opravě vstřikovače se proměřují všechny jeho funkční parametry. Po provedené opravě je vstřikovač na zkušebním stavu dynamicky přezkoušen dle zkušebního postupu výrobce. K dynamickému přezkoušení vstřikovače je vytištěn protokol s naměřenými hodnotami.

Vzhledem k tomu, že vstřikovač pracuje s velmi vysokými tlaky paliva (až 2 500 bar), jsou jeho technické parametry nastaveny v tisícinách mm.

Každé jeho rozložení a složení ovlivňuje jeho nastavení, respektive funkční hodnoty, a tím i životnost jednotlivých dílů a životnost celého vstřikovače. Proto je při opravě vstřikovače důležité dodržet výrobcem stanovené předpisy na čistotu a teplotu pracoviště, pracovní postupy a používání předepsaných speciálních přípravků a měřidel, včetně elektronického momentového klíče, který kromě utahovacího momentu měří i úhel a rychlost utahování.

Opravy CR vstikova 1.JPGOpravy CR vstikova 2.JPGOpravy CR vstikova 3.JPGOpravy CR vstikova 4.JPG

Způsob dopravení dílu do opravy:

 • Poštou (balík do ruky) - Tento způsob preferujeme a doporučujeme. Pokud balík podáte do 16 hodin, následující den do 8 hod. je v naší opravně a lze se zakázkou pracovat. Ideální je, pokud je den dopředu zaslána bjednávka s typem a číslem opravovaného dílu a my se tak můžeme předzásobit náhradními díly.
 • Přeprava PPL, Top Trans, DHL a jiné - U těchto způsobů dopravy je nutno počítat s jednodenní prodlevou, vzhledem k tomu, že rozvoz probíhá v poledních hodinách. 
 • Osobní dovoz a odvoz dílů – Můžete nás navštívit osobně v pracovní době od 6 do 15h. Pro vzdálenější zákazníky je to však časově i finančně náročnější než poslání poštou.

Kontrola a opravy nového provedení PD a PLD jednotek Volvo v novém zkušebním programu MAGHMAT.

Monitorování kvality paliva na zařízení Hartridge FQM-20

Vzhledem ke stálému zdokonalování systému vstřikovaní paliva dieselových motorů, kdy je potřeba daleko přesněji rozprášit a dávkovat palivo do válce, zvětšují se nároky na emisní normy, spotřebu paliva a výdrž celého systému, takže jsou rovněž kladeny stále větší nároky na kvalitu a čistotu paliva. Tato kvalita paliva je zpracována v celosvětové normě čistoty motorové nafty ISO 4406 :1999, která stanovuje kritéria velikosti a množství pevných částic obsažených v 1 mm kapaliny.

Hartridge FQM-20 - PAS Zábřeh na Moravě a.s.PD Jednotka Volvo - PAS Zábřeh na Moravě a.s.PLD jednotka Volvo - PAS Zábřeh na Moravě a.s.

 

Kontakt

Vedoucí: 
  Josef Bednář
 mobil-icon +420 602 531 012
 phone icon +420 583 499 303
 mail-icon BednarJ@pas-zabreh.cz 
   
Referentka servisu Diesel Centrum 
   Lenka Plutzová
phone icon   +420 583 499 305
mail-icon   PlutzovaL@pas-zabreh.cz